Виробництво Fisker Ocean починається, але не відразу

Перший позашляховик Ocean сходить з конвеєра в Граці, Австрія, коли Fisker знову приєднується до індустрії електромобілів.

Серійне виробництво позашляховика Fisker Ocean розпочинається в Граці, Австрія, за контрактом з виробником Magna Steyr.

Fisker планує випустити трохи більше 42 000 екземплярів протягом першого року виробництва, але почне лише з 300 одиниць у першому кварталі.

Виробник електромобілів спершу зосередиться на вихідній версії та дорожчих варіантах позашляховика, а потім зверне увагу на більш доступні версії.

Компанія Fisker розпочала виробництво довгоочікуваного SUV Ocean , знаменуючи повернення компанії до електрифікованих транспортних засобів. Перший серійний зразок акумуляторної електричної машини Ocean вийшов із заводу в Граці, Австрія, де її виробляє Magna Steyr. Контрактний виробник і постачальник, який побудує Ocean для Fisker, завершив кілька десятків передсерійних прототипів раніше цього літа, які були відправлені в США для перевірки силової установки та безпеки.

Голова компанії та генеральний директор Хенрік Фіскер називає Ocean «найекологічнішим автомобілем у світі», запущеним у рекордно короткі терміни — вчасно — на заводі Magna Steyr з нейтральним викидом вуглецю. Він каже, що Ocean має 50 кг (110 фунтів) перероблених, біологічно розкладаних і загалом екологічно чистих матеріалів.

Але Фіскер зазначає, що виробництву знадобиться деякий час, щоб набрати обертів.

За оцінками компанії, у першому кварталі 2023 року вона випустить лише близько 300 одиниць, перед запланованим збільшенням у другому кварталі до 8000 одиниць. Fisker планує ще раз майже подвоїти цю кількість у третьому кварталі, випустивши ще 15 000 одиниць.

Загалом Fisker планує випустити 42 400 Oceans у 2023 році, причому дві комплектації та всі 5000 перших одиниць уже розпродані.

Першим з воріт буде Ocean One як стартова серія. Слідом за ним буде Fisker Ocean Extreme, який пропонує компонування з подвійним двигуном, запас ходу 350 миль, режим California, дах Solar Sky і 17,1-дюймовий екран інформаційно-розважальної системи — практично всі опції — за 68 999 доларів США, плюс «доставка, фінанси та державні збори», які ще не визначені.

Далі з’являться менш дорогі версії, включно з одномоторним FWD Sport, але, як і інші електромобілі, Fisker зосереджується на постачанні завантажених версій, перш ніж переходити до інших.

Зрештою обіцяно, що базова ціна Ocean буде нижчою за 40 000 доларів, але ще невідомо, чи зможе Fisker дотримуватися цього прогнозу після всіх стрибків на компоненти та сировину в 2022 році, а також у 2023 році.

На даний момент Fisker заявляє про бронювання 63 000 для Ocean, але вже планує свою наступну модель: Fisker Pear за 29 900 доларів. На відміну від Ocean, Pear планується виробляти в США, а Foxconn планує запустити виробництво в 2024 році на своєму заводі в Лордстауні, штат Огайо, де Foxconn також планує збирати інші електромобілі.

Наразі Fisker зосередиться на виробництві 42 400 одиниць Ocean у 2023 році без збоїв — це велике завдання для будь-якого нового електромобіля.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *